بوتاکس مو چیست؟

بوتاکس مو یک نوع درمان نرم‌کننده است که فیبرهای مو را با فیلرهایی مانند کراتین پوشانده و هر نوع شکستگی یا نازکی مو را پر می‌کند تا ظاهری انباشته و پرجلا به موها ببخشد.
بوتاکس مو روشی برای زیبایی مو است که دو روش دارد: بوتاکس ساقه مو و تزریق بوتاکس پوست سر.
در بوتاکس ساقه مو، هیچ بوتاکسی در کار نیست. این روشی موضعی است که برای پر کردن آسیب دیدگی‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. این کار باعث می‌شود که موها براق‌تر و سالم‌تر به نظر می‌رسد. روش دیگر بوتاکس مو، تزریق بوتاکس به پوست سر است. این روش روی موها مالیده می‌شود که در ادامه شما را بیشتر با آن و ترکیباتش آشنا می‌کنیم.
بوتاکس از سم بوتولینوم ساخته شده که باعث فلجی اعصاب می‌شود که در حجم زیاد این سم خطرناک است؛ ولی پزشکان از مقادیر اندک آن برای مصارف درمانی، پزشکی و زیبایی استفاده می‌کنند.

سالن تخصصی احیا و صافی مو   : 

نمونه کارها :

بوتاکس مو چندین خاصیت احیای مو را دارد. این خاصیت‌ها شامل:

 1. ترمیم کردن موخوره‌ها
 2. درخشان و نرم کردن انواع مو چه ضخیم چه نازک
 3. تقویت موهای آسیب‌دیده
 4. ترمیم بافت و فیبر مو
 5. کاهش وزی مو

علاوه بر این، بوتاکس مواد آن مانند کلاژن، ویتامین B6، ویتامین E و روغن خاویار به شما کمک می‌کند تا موهای خود را ابریشمی، براق و زیباتر جلوه دهید

ترکیبات بوتاکس مو چیست؟

برخلاف تصورات بوتاکس مو حاوی سم بوتولینوم نیست! این سم ماده اصلی بوتاکس است، اگر در این روش وجود ندارد پس چرا به آن بوتاکس مو می‌گویند؟ برای جواب این سؤال لازم است بدانیم مزایا این روش با بوتاکس به هم شبیه است و هر دو عضلات را شل می کنند و پوست و مو را صاف می کنند.

بهترین مواد بوتاکس مو در زیر آمده است:

 • روغن خاویار
 • ویتامین B5
 • کلاژن
 • ویتامین E
 • پپتیدها

مزایا بوتاکس کردن مو در شیراز چیست؟

بوتاکس مو باعث بهبود موهای آسیب دیده می‌شود و موهایی سالم‌تر و نرم‌تر به شما هدیه می‌دهد. مزایا این روش بیشتر از این‌ها است، مهم‌ترین مزایا این روش درمانی مو را در زیر آورده‌ایم:
 • درمان موخوره
 • جلوگیری از موخوره
 • مو درخشان
 • صاف کردن مو
 • نرم کننده مو
 • کاهش وزی مو
 • جلوگیری از وز شدن مو
 • افزایش سلامت مو
البته این مزایا، فقط برای بوتاکس ساقه مو است. تفاوت این روش با کراتینه مو، پروتئینه مو و سایر روش‌های تقویت مو این است که فاقد فرمالدهید است. البته مواد باکیفیت که در سالن زیبایی مو برای کراتینه مو و پروتئینه مو استفاده می‌شود، فاقد این ماده خطرناک و شیمیایی است.
بوتاکس مو در کلینیک زیبایی مو با استفاده از باکیفیت‌ترین مواد توسط بوتاکس کاران حرفه‌ای انجام می‌شود که مزایا آن را بیشتر و ماندگارتر می‌کند.

آیا بوتاکس مو عوارض هم دارد؟

بوتاکس تراپی مو مثل هر روش دیگری عوارضی دارد؛ ولی به نسب مزایای این روش اصلاً به چشم نمی‌آیند. مهم‌ترین عوارض بوتاکس مو نیاز به مراقبت است تا ماندگاری‌اش بیشتر شود. البته اگر این روش را در مرکز بوتاکس مو انجام دهید، این نگرانی هم وجود ندارد. چون از مواد باکیفیت توسط متخصصان زیبایی مو استفاده می‌شود که ماندگاری بالاتری دارند.
عوارض دیگر این روش تغییر رنگ است، اگر موهایتان رنگ شده و بوتاکس تراپی مو را انجام می‌دهید رنگ مو کمی تغییر پیدا می‌کند، لازم به ذکر است در آرایشگاه مو این نگرانی هم وجود ندارد چون متخصصین این سالن زیبایی بهترین بوتاکس کاران مو ایران هستند.

بوتاکس مو برای چه کسانی مناسب است؟

استفاده موضعی از بوتاکس روی مو که به عنوان بوتاکس مو شناخته می‌شود، برای افرادی مناسب است که موهای شکننده، آسیب دیده و وز دارند. این مشکلات به خاطر قرار گرفتن مو در معرض حرارت زیاد سشوار، اتو مو و آفتاب است.
کسانی که زیاد از دکلره و رنگ مو استفاده می کنند هم در معرض این مشکلات هستند. بوتاکس روشی برای تقویت مو است.
بوتاکس پوست سر برای کسانی مناسب که خیلی عرق می کنند و به همین دلیل موهایشان چرب و کثیف است که این می‌تواند زمینه ریزش مو باشد. پس می‌توان گفت بوتاکس پوست سر درمانی برای جلوگیری از ریزش مو است.
البته می‌گویند بوتاکس مو به رشد بیشتر موها کمک می‌کند؛ ولی هنوز از لحاظ علمی به اثبات نرسیده است. این روش فقط برای کسانی که موهای مجعد دارند مناسب نیست. در یک کلمه بوتاکس مو برای همه مناسب است؛ به جز کسایی که موهای مجعد دارند.

ماندگاری بوتاکس مو چقدر هست؟

مثل هر روش دیگری ماندگاری این روش به مواد استفاده شده و بوتاکس تراپان مو بستگی دارد. این روش که برای ترمیم موهای نازک، ضخیم، صاف و فر استفاده می‌شود، کمی ‌کند است و بعد از چند هفته می‌توان بهترین نتایجش را مشاهده کرد؛ ولی از روزهای اول می‌توان نتیجه‌اش را مشاهده کرد، ولی بیشترین نتیجه رو بعد از چند هفته می‌بینید.
فرق کلینیک بوتاکس مو با سایر سالن‌های آرایشی مو در این است که این کلینیک زیبایی مو از بهترین مواد بوتاکس مو، روش‌های مدرن و اتو مو حرفه‌ای توسط بوتاکس کاران متخصص استفاده می‌کند. به همین دلیل نتایج بوتاکس ساقه مو در این سالن زیبایی خیلی زودتر ظاهر می‌شود.
معمولاً پایداری و دوام بوتاکس مو 4 تا 6 ماه است، در صورتی که به خوبی از موهایتان مراقبت کنید؛ ولی در سالن آرایشگاهی مو با استفاده از مواد باکیفیت بوتاکس که به دست متخصصان زیبایی انجام می‌شود، ماندگاری این روش را به عدد زویایی 10 ماه رسانده‌اند.

هزینه بوتاکس مو در شیراز چقدر هست؟

قیمت بوتاکس مو در آرایشگاه شیراز به عوامل زیادی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها را در زیر آورده‌ایم:
 • مواد بوتاکس
 • مواد باکیفیت و طبیعی باشند یا مواد معمولی.
 • بوتاکس کاران مو
 • افراد متخصص هزینه بیشتری می‌گیرند؛ ولی کار را طوری انجام می‌دهند که عوارضی ایجاد نشود و ماندگارتر باشد.
 • کیفیت سالن زیبایی
 • روش بوتاکس تراپی
 • چندین روش برای بوتاکس تراپی مو وجود دارد؛ ولی بعضی از آنها سخت‌تر هستند و پایداری بیشتری دارند.
 • ابزار مورد استفاده
 • مثلا از اتو مو حرفه‌ای استفاده می‌کند یا اتو مو معمولی.
البته هزینه و قیمت بوتاکس تراپی مو فقط پول نیست. هر چه هزینه کمتر باشد این عوامل کیفیت کمتری دارند. هزینه‌های دیگری هم وجود دارند که به هزینه پنهان مشهور هستند. مثلاً محصولی با قیمت کمتر نیاز به تجدید بیشتر دارد یا عوارضی ایجاد می‌کند و به شما آسیب می‌رساند.

مراقبت‌های بعد از بوتاکس مو

 • تا دو روز بعد از بوتاکس تراپی مو، موهایتان را نشویید.
 • از ماسک مو استفاده کنید.
 • از شامپو مناسب استفاده کنید. بهترین شامپو برای مراقبت بعد از بوتاکس مو شامپو فاقد سولفات و طبیعی است.
 • بعد از حمام موهایتان را با سشوار خشک کنید. از حرارت زیاد استفاده نکنید و ماسک ضد حرارت استفاده کنید.

چه مویی نیاز به درمان با بوتاکس دارد؟

 • موی نرم و نازک
 • موی کم حجم
 • مو سبک و بی وزن
 • موی کم آب و دهیدراته
 • مو رنگ شده
 • مو دکلره شده

تجویز محصولات مراقبتی خانگی:

 • شامپو تغذیه کننده اینفورسر لورال
 • نرم کننده تغذیه کننده اینفورسر لورال
 • ماسک مو تغذیه کننده اینفورسر لورال
 • کرم تغذیه کننده اینفورسر لورال

بوتاکس تراپی مو

سالن تخصصی احیا و صافی مو   : 

نمونه کارهای کراتینه مو شیراز اینستا :

 

چه چیزی آن را به یک درمان “بوتاکس” تبدیل می کند؟

بوتاکس مو به عنوان یک درمان ضد پیری مو شناخته شده است. می تواند حتی آسیب دیده ترین موی سر را به تارهای صاف و درخشان تبدیل کند. پس از شستن و خشک کردن کامل مو، با یک نرم کننده عمیق که فاقد مواد شیمیایی است کف می شود.
موهای شما را با مواد 100% طبیعی از جمله پروتئین ها، ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و روغن ها تغذیه می کند. درمان با یک اتو صاف روی موهای شما بسته می شود. پس از آن، موهایی صاف، هیدراته و شاداب را تجربه خواهید کرد.
یکی از مزایای اصلی تزریق بوتاکس مو این است که موهای شما تا چند ماه بدون موخوره و قابل کنترل خواهد بود.
بنابراین، برای کسانی که مجبورند با آب و هوای گرم و مرطوب یا موهای فرآوری شده بیش از حد ناشی از رنگ کردن و استفاده مکرر از ابزارهای حرارتی دست و پنجه نرم کنند، بسیار مناسب است.

بوتاکس مو در مقابل کراتین

بسیاری از مردم بوتاکس مو را با درمان صافی کراتینه مقایسه می کنند، زیرا هر دو برای دستیابی به موهایی صاف و قابل کنترل استفاده می شوند.
درمان‌های کراتینه برزیلی بر روی مواد شیمیایی مانند فرمالدئید، که یک ماده شیمیایی سمی قوی است که گاهی در محصولات خانگی استفاده می‌شود، بسیار سنگین است.
می تواند باعث تحریک پوست، آلرژی و خشکی موهای شما شود. بنابراین، در حالی که موهای شما را آرام می کند تا حالت پذیرتر شود، به سلامت موهای شما آسیب بیشتری می رساند.
بوتاکس مو نوعی درمان حالت دهنده عمیق است، بنابراین موهای شما صاف تر و هیدراته تر از درمان کراتینه می شوند. بعلاوه، لازم نیست 3 روز صبر کنید تا کراتین ببندد. بنابراین در صورت تمایل می توانید موهای خود را بشویید یا در همان روز به داخل استخر بپرید.

آیا بوتاکس مو به ریزش مو کمک می کند؟

به طور گسترده ای تصور می شود که هورمون آندروژن، DHT، عامل اصلی ریزش مو است. در یک مطالعه اخیر که توسط محققان کانادایی در سال 2010 انجام شد، بوتاکس به عنوان یک درمان مناسب برای ریزش مو در میان شرکت کنندگان نشان داده شد.
پروفسور فروند، محقق ارشد کانادایی، متوجه شد که وقتی شروع به تزریق بوتاکس به پوست سر خود در نواحی مو شد، دوباره رشد کرد. از 40 شرکت‌کننده در پایان مطالعه، به این نتیجه رسیدند که تعداد موهایشان در طول 60 هفته 18 درصد افزایش یافته است. این برای داروی خوراکی فیناستراید نیز یکسان است، اما بدون همه عوارض جانبی دارو.
بوتاکس مو مانند سم بوتولینوم پوست بدون تزریق به پوست سر عمل می کند. بوتاکس مو حاوی ترکیبی از مواد مغذی فعال مانند ویتامین B5، ویتامین E، اسید آمینه، اسید گلیوکسیلیک، کمپلکس کلاژن، پپتید BONT-L و غیره است. این مواد موجود در بوتاکس مو علاوه بر فواید اضافی روی مو، به کاهش ریزش مو کمک می کنند.
خواص ضد پیری بوتاکس مو مانند یک فیلتر برای موهای شما عمل می کند. آنها به پر کردن هر یک از شکاف های موجود در فیبر طبیعی موهای شما کمک می کنند و ظاهری جوان تر به نظر می رسند.

ماندگاری بوتاکس مو چقدر است؟

زمانی که به قرار ملاقات خود می روید، بسته به بلندی موهای شما، تقریباً بین یک ساعت تا یک ساعت و نیم طول می کشد. به طور معمول آرایشگر شما موهای شما را می شویید تا باقی مانده های اضافی را از بین ببرد. پس از آن، آنها بوتاکس مو را به مدت تقریبی 30 تا 45 دقیقه قبل از شستن مو و اعمال هر گونه خدمات اضافی که ممکن است بخواهید اعمال کنند.
درمان‌های بوتاکس مو نتایج نیمه‌دائمی را ارائه می‌دهند که معمولاً بین ۲ تا ۴ ماه باقی می‌مانند، بر اساس میزان رشد موهایتان و دفعات شستشوی موهایتان. توصیه می کنیم هر 3 ماه یکبار درمان خود را انجام دهید تا مطمئن شوید موهای قوی و سالمی دارید.

مراقبتهای  بعد از بوتاکس مو

پس از دریافت بوتاکس مو، ضروری است که فقط از شامپو و شامپوهای بدون سولفات و پارابن استفاده کنید.

تفاوت بین بوتاکس مو و کراتین چیست؟

درمان کراتینه (همچنین توسط بیشتر به عنوان یک دمیدن برزیلی شناخته می شود) یک درمان شیمیایی است که به عنوان یک عامل شیمیایی صاف کننده و صاف کننده موهای شما عمل می کند. بسیاری از درمان‌های کراتینه حاوی ماده شیمیایی فرمالدئید هستند که می‌تواند برای افرادی که پوست سر حساس دارند، آزاردهنده باشد.
درمان‌های کراتینه با موهای فرفری بسیار پرپشتی که مستعد وز هستند بهترین کار را دارند. دریافت کراتینه درمانی می‌تواند به ساده‌تر و قابل کنترل‌تر کردن استایل روزمره کمک کند.
در مقایسه، بوتاکس مو حاوی هیچ ماده شیمیایی نیست. این یک نوع درمان حالت دهنده عمیق است که به موهای شما کمک می کند صاف تر و هیدراته تر شوند. موهای شما را مانند درمان کراتینه صاف نمی کند. با این حال، سبک کردن و حفظ ظاهر شما آسان تر خواهد بود.
بوتاکس مو با هر نوع مویی به خوبی کار می کند. کسانی که موهای نازک‌تر و ظریف‌تری دارند، برای استفاده از بوتاکس مو به جای کراتین مناسب‌تر هستند، زیرا موها را سنگین می‌کند.

آیا می توانم کراتین و بوتاکس مو را با هم انجام دهم؟

بله، آنهایی که موهای فرفری بسیار ضخیم دارند و می‌خواهند موهایشان صاف با ظاهری براق و سالم باشد، برای انجام این دو با هم عالی هستند.
بوتاکس مو برای موهای رنگ‌شده نیز بی‌خطر است، بنابراین همیشه می‌توانید هنگام ورود به مو، یک سرویس رنگ‌آمیزی اضافه کنید.
بوتاکس تراپی مو
آموزش بوتاکس تراپی مو
فواید بوتاکس تراپی  مو
معایب بوتاکس تراپی  مو
آموزش بوتاکس تراپی  مو
مواد بوتاکس تراپی  مو
مراقبت های بعد از بوتاکس تراپی  مو
بوتاکس تراپی  مو چقدر ماندگاری دارد
هزینه بوتاکس تراپی  مو در شیراز
نحوه بوتاکس مو چگونه است؟
بهترین برندهای بوتاکس تراپی  مو
بوتاکس مو مناسب چه کسانی هست؟
بوتاکس تراپی  مو و صافی مو
بوتاکس مو بهتر است یا اولاپلکس؟
نانو بوتاکس تراپی مو
پروتیئن تراپی یا بوتاکس تراپی مو
تفاوت بوتاکس مو و پروتئین مو
فرق بوتاکس مو و پروتئین مو
بوتاکس مو در خانه
فیلم بوتاکس مو
بوتاکس مو قیمت
معایب بوتاکس مو
دستگاه بوتاکس تراپی مو