ابریشم سازی مو چیست؟

ابریشم سازی مو روشی مکمل برای کراتینه مو است. ابریشم کردن مو باید روی مو زبر، خشن و وز انجام شود؛ ولی مو باید سالم باشد. این روش ساقه مو را تقویت می‌کند و از روغن درمانی مو، ویتامین E و مواد پروتئینی برای درمان وزی و زبری مو استفاده می‌کند.
این روش بعد از تکنیک‌های درمانی مو مثل کراتین استفاده می‌شوند و حالت مکمل دارند. این روش با هدف آبرسانی مو انجام می‌شود.

سالن تخصصی احیا و صافی مو   : 09174133913

نمونه کارهای اینستا : saharsayadi_keratin

چرا ابریشم سازی مو  را در شیراز انجام بدیم ؟

روش‌های زیادی برای افسانه‌ ای کردن مو و نرم کردن مو مثل کراتینه مو، ریباندینگ، کوکتل تراپی مو، پلکس تراپی مو، پروتئینه مو، خاویار تراپی مو، بوتاکس مو، اوزون تراپی و آرگان تراپی وجود دارند. ولی چرا از ابریشم سازی مو برای نرم شدن و رهایی از وز شدگی استفاده کنیم؟ برای جواب این سؤال بهتر است خواص این روش درمانی مو را بررسی کنیم.

در حالت کلی ابریشم تراپی خواص زیادی دارد ازجمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صاف کردن مو
 • تقویت ساقه مو
 • حالت دادن آسان به مو
 • موهای ابریشمی و دور از وز و زبری
 • موهای براق
 • مدیریت آسان‌تر مو
 • نرم کردن مو
 • تغذیه و آبرسانی مو

حالا اگر این روش زیبایی مو با مواد باکیفیت توسط ابریشم سازان حرفه‌ای مثل آرایشگاه زیبایی انجام شود خواص زیر را هم دارد:

 • دائمی
 • فاقد مواد شیمیایی
 • بدون عوارض و حساسیت

خواندن این مطلب خالی از لطف نیست : کاشت مژه و اکستنشن مژه در شیراز

چرا ابریشم تراپی مو در سالن زیبایی ؟

در صورت استفاده از مواد بی‌کیفیت و شیمیایی توسط افراد تازه کار ممکن است دچار تنگی نفس، ریزش مو و بعضی از بیماری های پوستی مانند کهیر شوید؛ ولی در سالن از باکیفیت‌ترین مواد که کاملاً طبیعی و فاقد مواد شیمیایی هستند استفاده می‌شود.

کادر و آرایشگران متخصص و حرفه‌ای این سالن با جدیدترین و بهترین روش‌ها ابریشم سازی مو را انجام می‌دهند. این‌ها باعث می‌شوند که ابریشم سازی مو هیچ عوارضی نداشته باشد و به روشی دائمی تبدیل شود.

ابریشم سازی مو چقدر دوام می‌آورد؟

پایداری ابریشم سازی مو به عوامل زیادی ازجمله مواد، فرد انجام دهنده و سبک زندگی بستگی دارد. این روش در مرکز ابریشم سازی با استفاده از بهترین مواد توسط افراد متخصص و حرفه‌ای انجام می‌شود که باعث می‌شود ماندگاری آن دائمی باشد.

البته ریشه موهایی که رشد می‌کنند همچنان وز هستند اگر موهایتان را کوتاه نکنید شاید سالانه چند سانتی متر موهایتان رشد کند. البته اگر موهایتان را کوتاه کنید باید دوباره آن را انجام دهید. می‌توان گفت در ماندگاری مثل ریباندینگ است.

ابریشم سازی مو برای چه کسانی مناسب است؟

موهای زیبا آرزوی همه است، حتی کسانی که موهای زیبایی دارند هم به دنبال زیباتر کردن موهایشان هستند چون مو در زیبایی و جذابیت نقش مهمی دارد. موهای درخشان و لخت با بقیه حرف می‌زند و آن‌ها را مجذوب خود می‌کند.

بعضی‌ها موهایشان جذابیت خاصی ندارد زبر، خشن و وز است و همیشه شلخته و نامرتب است و هر بار که می‌خواهند برای مهمانی یا بیرون رفتن آماده شوند باید ساعت‌ها موهایشان را مرتب کنند و حالت دهند.

ابریشم سازی برای همه کسانی که به صورت ژنتیکی موهای وز، خشن و زبر دارند مناسب است. کسانی که در اثر دکلره، رنگ، خشکی مو و هر روش دیگری مانند استفاده نادرست محصولات روی موی، موهایشان آسیب دیده است می‌توانند از این روش استفاده کنند و موهای ابریشمی داشته باشند.

فقط در عرض چند ساعت موهای زبر خود را ابریشمی کنید، جادویی نیست؟

هزینه ابریشم سازی مو در شیراز چقدر هست؟

قیمت ابریشم سازی مو به حجم مو، مواد و زبری مو بستگی دارد. هرچه موهایتان بلندتر باشد هزینه ابریشم سازی مو بیشتر است. شاید قیمت صاف کردن مو در بعضی از سالن‌ها کم باشد چون از مواد بی‌کیفیت و شیمیایی برای نرم کردن مو استفاده می‌کنند؛ ولی بهتر است نتیجه را هم در نظر بگیرید.

همچنین فردی که ابریشم سازی مو را انجام می‌دهد( ابریشم ساز مو) و روشی که برای لخت سازی مو استفاده می‌کند به اندازه مواد در نتیجه نقش دارد.

مراقبت‌های بعد از ابریشم سازی مو چیست؟

بعد از اینکه توسط ابریشم سازان مو مرکز زیبایی مو موهایتان ابریشمی شد لازم است مراقبت‌هایی را انجام دهید.مراقبت‌های بعد ابریشم سازی مو دو مرحله است، مرحله اول فقط برای دو روز بعد از لخت کردن مو است و مرحله دوم مراقبت‌هایی است که باید همیشه انجام دهید. بعد از اینکه در کلینیک زیبایی مو تمام شدید و موهایتان را شستید تا 2 روز باید از موارد زیر دوری کنید:

 • شستن مو با هر نوع شوینده‌ای
 • بازی کردن با مو
 • تند بستن مو، بهتر است اصلاً مو را نبندید.
 • عرق کردن( ورزش یا قرار گرفتن در گرما)
 • روسری
 • قرار گرفتن مو در آب کلردار یا آب‌نمک

این مراقبت‌ها برای 3 روز اول است، بعد آن مراقبت‌ها آسان‌تر می‌شوند، مراقبت‌ها زیر را باید همیشه انجام داد. البته سخت نیستند:

 • با حوله نرم به آرامی موهایتان را خشک کنید.
 • موهایتان را کوتاه نکنید، مو که کوتاه شود سریع‌تر رشد می‌کند و موهایتان به ابریشم سازی مجدد مو نیاز دارند.
 • هفته‌ای یکبار شامپو نرم کننده بزنید.
 • دوری از حرارت زیاد مثل سشوار، اتو مو حرفه‌ای و معمولی، در صورتی که مجبور به استفاده قرار گرفتید از ماسک محافظ مو در برابر حرارت استفاده کنید.
 • دوری از محصولات حاوی سولفات، الکل و مواد شیمیایی
 • موهایتان را تا دو هفته رنگ نکنید و رنگ‌های گیاهی و طبیعی استفاده کنید.
 • موهایتان را هر 3 تا 4 روز با آب ولرم بشویید نه کمتر و نه بیشتر.
 • استفاده از بالش ابریشمی
 • از روسری ابریشمی استفاده کنید؛ ولی بهتر است استفاده نکنید.

سالن تخصصی احیا و صافی مو   : 09174133913

نمونه کارهای اینستا : saharsayadi_keratin

اگر به دنبال روشی موقت و بدون مواد شیمیایی برای صاف کردن موهای خود هستید، اجازه دهید ابریشم سازی را معرفی کنیم. ابریشم سازی مو یک روش ایده آل برای صاف کردن موهای مجعد و طبیعی باشد، و  به تمام مزایای ظاهری صاف و آرام، بدون مواد شیمیایی خشن یا تعهد طولانی مدت است خواهید رسید. چه چیزی می تواند بهتر باشد؟
برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه ابریشم سازی دقیقاً چیست، برای شما مناسب است یا خیر و در سالن انتظار چه چیزی را می توانید داشته باشید، ادامه مطلب را بخوانید.

ابریشم سازی دقیقا چیست؟

 «ابریشم سازی یک روش صاف کردن بدون مواد شیمیایی برای انواع موهای گودی، پیچ‌دار و مجعد طبیعی است.»
برخلاف نرم کننده‌ها یا درمان‌های کراتینه، که به مواد شیمیایی برای تغییر دائمی یا موقتی ساختار مو تکیه می‌کنند، ابریشم سازی اساساً یک دمیدن است که به دنبال آن صاف کردن موها انجام می‌شود و همه به‌ طور ماهرانه توسط یک حرفه‌ای حالت‌دهنده انجام می‌شوند.
در طول این فرآیند، می‌توانید انتظار داشته باشید که موهایتان شسته شده و با محصولاتی درمان شوند که به آبرسانی، صاف کردن و محافظت از تارهای شما در برابر آسیب گرما کمک می‌کنند.
یکی از موارد مورد علاقه ما در مورد ابریشم سازی این است که روشی عالی برای تغییر موقت ظاهر شماست. معمولا موهای فرفری دارید، اما برای چند هفته دوست دارید موهای صاف ابریشمی را تکان دهید؟ یک ابریشم سازی می تواند پاسخگو باشد. آسیب مو به حداقل ممکن می رسد، و هیچ تغییر طولانی مدتی در الگوی فر منحصر به فرد شما ایجاد نمی شود – بنابراین می توانید به آن پرش زیبا که منحصر به فرد شماست بازگردید.

قبل از انجام ابریشم سازی مو چه چیزهایی باید بدانم؟

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید قبل از رفتن به سالن برای پابریشم سازی به خاطر داشته باشید.
 1. محصولات مراقبت از موی سنگین را کنار بگذارید.

  یک احیاء کار حرفه ای مو  می گویید «من همیشه به مشتریان توصیه می‌کنم قبل از انجام ابریشم سازی مو از روغن یا محصولات سنگین استفاده نکنند. مسدود شدن فولیکول های مو هرگز خوب نیست. بنابراین نترسید که موهایتان را قبل از شروع درمان کمی نفس بکشید – نتایج کاملاً ارزشش را دارد.

 2. از قبل کوتاه کردن مو را در نظر بگیرید.

  اگر مدتی است که به سالن نرفته اید، بهتر است قبل از استفاده از ابریشم سازی ، آرایشی را تهیه کنید. موهای صاف و صاف می توانند از حرکت بی دردسر موهای صاف ابریشمی جلوگیری کنند – که مزیت اصلی این مدل مو است!

 3. اگر تعطیلات ساحلی دارید…شاید صبر کنید.

  این یک درمان موقت است که به محض تماس موهای شما با آب به طور کامل تنظیم می شود. اگر تعطیلاتی در راه است که قصد دارید در آن شنا کنید، ممکن است عاقلانه باشد که منتظر بمانید تا پس از بازگشت، ابریشم سازی را امتحان کنید. به این ترتیب می توانید نتایج را تا زمانی که ممکن است تجربه کنید.

مراحل ابریشم سازی مو چگونه است؟

در زیر، ما گام به گام  این فرآیند راهنمایی می کنیم. در اینجا چیزی است که می توانید انتظار داشته باشید:
 1. گره زدگی + شستشو

  «ابتدا، موها با شامپوی شفاف‌کننده شسته می‌شوند تا هرگونه تجمع محصول از روی پوست سر پاک شود. “در مرحله بعد، مو باید حالت‌دهی عمیقی داشته باشد. استایلیست‌ها می‌توانند یک درمان با بخار یا کلاهک با گرمای خشک کن کلاهدار انجام دهند. انتخاب درمان بستگی به وضعیت موهای مشتری دارد.”

 2. محافظ حرارت + خشک کن

  «بعد از شستشوی نرم‌کننده عمیق، موها با استفاده از محافظ حرارتی سشوار خشک می‌شوند. این کار معمولاً در بخش‌های کوچک با اتصال نازل متمرکزکننده و برس انجام می‌شود. صاف کردن موها در طول فرآیند سشوار کردن به کاهش قرار گرفتن در معرض آهن مسطح کمک می کند، بنابراین به طور کلی خطر آسیب گرما را کاهش می دهد.

 3. صاف کنید

  «مرحله آخر استفاده از اتوی صاف برای صاف کردن موها است. با کار در بخش های کوچک، موهای تازه صاف شده جلا داده شده و کامل می شوند. نتیجه موی صاف و درخشان با پوششی براق است.