اوزون تراپی مو و پوست سر چیست ؟

در اینجا ما بیشتر سعی میکنبم در مورد اوزون تراپی مو در شیراز ضحبت کنیم. ازون تراپی روش‌هایی است که در آن برای درمان بدن از اوزون استفاده می‌شود و ازون تراپی مو هم به همین شکل است. اوزون تراپی مو بیشتر به دلیل درمان مشکلاتی مانند موخوره، ریزش مو، شوره سر و نازک شدن مو شناخته می‌شود.

این مشکلات دلایل زیادی مثل بالا رفتن سن، آسیب دیدن موی سر در اثر مواد شیمیایی (دکلره و رنگ) و فیزیکی (سشوار و اتو مو)، مراقبت نامناسب، بیماری پوستی، رژیم غذایی و آلودگی دارد. به طور کلی عواملی که پوست را کم آب، خشک و کثیف می‌کنند باعث مشکلات پوستی می‌شود.

نمونه کارهای بهترین کراتین کار شیراز : saharsayadi_keratin

ازون خاصیت اکسید کنندگی بالایی دارد که پوست سر و مو را اکسید می‌کند و منجر به تشکیل پپتون در ساقه مو می‌شود (پپتون در وسط ساقه مو است).

 

 

اوزون چیست؟

اوزون گازی بی‌رنگ با بوی تند است که از سه اتم اکسیژن تشکیل شده و در اواسط قرن 19 کشفش کردن. گاز اوزون نقش مهمی در حفاظت از ما دارد، به خصوص حفاظت از مو و پوست. شاید نام این گاز را شنیده باشید که در لایه بالایی اتمسفر زمین (هوا کره)، بیشترین مقدار از این گاز موجود است و از ما در برابر اشعه‌ی UV خورشید محافظت می‌کند.

احتمالاً می‌دانید که این اشعه‌ باعث بسیاری از مشکلات پوستی، سرطان، موخوره و کاهش کیفیت مو می‌شود؛ ولی این گاز در سطح زمین آلاینده‌ای مضر است. اوزن بسیار واکنش پذیرتر از اکسیژن است.

خواندن این مطلب خالی از لطف نیست : معرفی بهترین سالن زیبایی در شیراز

اوزن تراپی مو برای چه کسانی مناسب است؟

این روش برای همه مناسب است؛ ولی افرادی که موخوره، موهای آسیب‌دیده، مو خشک، مو سفید، ریزش مو، شوره سر، مو وز و نازک دارند، مناسب‌تر است

مزایای اوزون تراپی مو چیست؟

 1. مبارزه با شوره سر
  شوره سر از مشکلات بزرگی است که هر فرد ممکن است برایش پیش بیاید، این مشکل با خارش سر و پوسته پوسته شد سر همراه است. ازون تراپی مو خواص ضد میکروبی دارد که باعث از بین رفتن آلودگی، باکتری و قارچ‌های پوست سر می‌شود و باعث رفع شوره سر می‌شود.
 2. جلوگیری از سفیدی مو
  با بالا رفتن سن، مو رنگدانه خود را از دست می‌دهد و سفید می‌شود، البته فقط پیری باعث سفیدی مو نمی‌شود دلایل دیگری هم وجود دارد که نمی‌خواهیم اینجا همه آن‌ها را بحث کنیم؛ ولی از مهم‌ترین دلایل تغذیه نشدن کافی فولیکول مو است. اوزون درمانی مو سرعت جذب مواد مغذی توسط فولیکول مو را افزایش می‌دهد و باعث جلوگیری از سفیدی مو می‌شود.
 3. درمان ریزش مو
  ریزش مو نیز مثل سفیدی مو دلایل زیادی دارد. این دلایل باعث می‌شود سلول‌های مو کند عمل کنند یا اصلاً عمل نکنند. اوزن تراپی مو باعث تحریک تولید این سلول‌ها می‌شود و باعث جلوگیری از ریزش مو می‌شود، حتی اگر این روش در مرکز اوزن تراپی مو توسط اوزون تراپان حرفه‌ای انجام شود باعث درمان ریزش مو می‌شود. پس مهم است که برای اوزون درمانی کجا می‌روید.
  این روش مویرگ‌های خونی اطراف فولیکول مو قرار دارند را تقویت می‌کند و باعث جوان‌سازی پوست سر می‌شود. همچنین غده‌های مو را تقویت، گردش خون را افزایش و مواد مغذی را به فولیکول مو می‌رساند.
 4. افزایش حجم و تراکم مو
  موهای نازک و کم تراکم دارید؟ اوزن تراپی مو روش بسیار خوبی برای درمان است. اوزن درمانی موهایتان را ترمیم، بازسازی و تقویت می‌کند، این‌ها در کنار هم باعث حجیم شدن مو می‌شوند. حتی این محصول باعث رشد سریع‌تر موها نیز می‌شود (در بالا گفتیم که سلول‌های تولید مو را تحریک می‌کند).
 5. جلوگیری از موخوره
  موخوره مشکل بزرگی است که می‌تواند زیبایی مو را از بین ببرد. اوزون تراپی موخوره را کنترل می‌کند و به درمان موخوره کمک می‌کند.
 6. رطوبت رسانی به مو
  وقتی زیاد از دکلره، رنگ و محرک‌های دیگری مثل سشوار استفاده می‌کنید، مو خشک و شکننده می‌شود. موی خشک زمینه‌ساز مشکلات دیگری مانند موخوره و نازک شدن مو است. نحوه کار این روش مثل مرطوب کننده‌ها است و رطوبت را در داخل مو حبس می‌کند. البته کارایی این روش بسیار بیشتر است. این روش فواید دیگری مانند:
 7. درمان وزی مو
 8. نرم کردن مو
 9. براق کردن مو
 10. محافظت از رنگ مو

اوزون تراپی مو در شیراز

آیا اوزن تراپی مو عوارض دارد؟

اگر اوزون استنشاق شود سمی است، البته احتمال اینکه در اوزون تراپی، این گاز استنشاق شود بسیار کم است و بستگی به روش‌های اوزون تراپی و افرادی است که آن را انجام می‌دهند. برای همین است ما سالن زیبایی را پیشنهاد می‌کنیم چون بهترین اوزون تراپان موی شیراز در آنجا فعالیت می‌کنند، پس می‌توان گفت این روش در سالن زیبایی مو هیچ عوارضی ندارد.

ولی اگر این روش توسط افراد معمولی و تازه‌کار انجام شود ممکن است چه عوارضی ایجاد شود؟

 • سوزش چشم
 • سر درد
 • حالت تهوع
 • سرفه
 • تنگی نفس
 • غیرفعال شدن آنزیم‌ها
 • تورم رگ‌های خونی
 • گردش خون ضعیف
 • مشکلات قلبی

موارد احتیاط در ازون تراپی :

اگر در فرایند اوزن درمانی مو مقدار زیادی از اوزون تزریق شود، اثرات مضر و سمی بر بدن دارد.

در صورت استفاده زیاد اثرات نامطلوبی دارد.

پس مهم است که حتماً این روش را پیش یک متخصص زیبایی در بهترین سالن زیبایی مو انجام دهید. برای همین است ما اوزن تراپی مو را در سالن زیبایی مو توصیه می‌کنیم، چون در آن از مدرن‌ترین روش اوزون تراپی توسط بهترین متخصص زیبایی مو انجام می‌شود.

وقتی که در بهترین سالن آرایشگاهی مو توسط بهترین اوزون تراپان ایران این روش انجام می‌شود، هیچ نگرانی وجود ندارد چون هیچ عوارضی ایجاد نمی‌شود و خیلی ماندگارتر است و نیاز به استفاده زیاد و تجدید ندارد.

ماندگاری اوزون تراپی مو چقدر است؟

ماندگاری این روش به عوامل مختلفی بستگی دارد، پس نمی‌توان دقیقه گفت پایداری اوزن تراپی مو چقدر است؛ ولی بسته به عواملی بین 10 روز تا چندین ماه متغیر است. عواملی که بر ماندگاری این روش تأثیر می‌گذارند:

 • میزان مشکلات و آسیب‌های مو
 • مراقبت‌های بعد از اوزون تراپی مو
 • کیفیت سالن
 • روش اوزون تراپی
 • اوزون تراپان مو

هرینه اوزون تراپی مو در شیراز

قیمت اوزن تراپی مو به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها:

 • حجم مو
 • میزان مشکلات و آسیب‌های مو
 • روش اوزن درمانی
 • افرادی که این روش را انجام می‌دهند
 • ابزار و دستگاه‌های مورد استفاده
 • از نظر ما هزینه فقط پول نیست، کمترین هزینه را روشی دارد که عوارض کمتری ایجاد می‌کند.

نمونه کارهای بهترین کراتین کار شیراز : saharsayadi_keratin

اوزون تراپی مو در شیراز که به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات مو و پوست سر مانند شوره سر، ریزش مو، نازک شدن مو و آسیب به طور گسترده مورد تایید قرار گرفته است.

این مشکلات مو عمدتاً به دلیل عواملی مانند افزایش سن، عدم تعادل هورمونی، مراقبت نامناسب از مو، رژیم غذایی ناسالم، بیماری ها و عفونت ها، ویژگی های ژنتیکی، آلودگی و سایر عوامل خارجی ایجاد می شود که به طور کلی پوست سر را کم آب می کند یا باعث آسیب بیشتر به فولیکول های مو می شود.

اوزون با مولکول ناپایدار خود که حاوی سه اتم اکسیژن است، خاصیت اکسید کنندگی بالایی دارد و رادیکال‌های آزاد اکسیژن را با تزریق در هر قسمت از بدن مانند پوست سر آزاد می‌کند.

پوست سر و مو در اثر تزریق ازن اکسیده می شود که منجر به تشکیل پپتون در ساقه مو واقع در وسط تارها می شود.
یک لایه محافظ، مانند لایه اوزون که از جو زمین محافظت می کند، روی هر تار مو توسط پپتون ها تشکیل می شود که از شکستگی، آسیب و ریزش مو محافظت می کند.

این درمان با کمک دستگاه ها، شانه ها، کرم های اوزون و غیره در سالن ها، اسپا، کلینیک ها و توسط متخصصین پوست ارائه می شود.

درمان ازن برای مو بسیار محبوب است و به جلوگیری از ریزش مو و حفظ سلامت کلی مو کمک می کند. تری اکسیژن یا اوزون (O3) یک ماده معدنی است. این گاز آبی رنگ و با بوی تند و آلوتروپ بسیار ناپایدار اکسیژن است.

به طور طبیعی در جوی که کره زمین را احاطه کرده است به عنوان یک پوشش محافظ وجود دارد که تابش مضر خورشید را جمع آوری کرده و از رسیدن اشعه های مضر خورشید به اطراف زمین جلوگیری می کند.

 

در اینجا 6 مزیت اوزون درمانی برای مو و پوست سر وجود دارد:

1. ریزش مو را کاهش می دهد

ریزش یا ریزش مو می تواند نتیجه عوامل متعددی از جمله پیری طبیعی باشد
فرآیند، تغییرات هورمونی، کمبودهای غذایی، و یا زمینه ای پزشکی و عوامل روانشناسی. اوزون درمانی با تزریق به مو ریزش مو را کاهش می دهد مولکول های O3 محلول در آب که تولید سلول های مو را تحریک می کند. ازن رگ های خونی ریز را که فولیکول مو را احاطه کرده اند تقویت می کند: جوان کننده و تقویت فولیکول های مو، بهبود گردش خون که تغذیه کننده است تامین مواد مغذی برای مو و پوست سر همه این عوامل می توانند موهای کنترل نشده را متوقف کنند

2. با شوره سر مبارزه می کند

شوره سر، وضعیت غیر مسری پوست سر، با خارش شدید و پوسته پوسته شدن مشخص می شود. روی پوست سر ازن که اغلب یک مشکل شرم آور است، می تواند پوست سر را با قدرت خود تثبیت کند خواص میکروب کشی درمان منحصر به فرد مو باکتری ها و قارچ ها را بدون آن از بین می برد باعث هر گونه آسیب به پوست و موی سر می شود.

3. حجم و تراکم مو را افزایش می دهد

ازن به موها حجم و تراکم می بخشد. ازن می تواند ترمیم و بازسازی کند رشته ها درمان و رفع مشکل دو شاخه شدن، کنترل موخوره و مفید است برای موهای نازک و پرپشت بسیاری از افرادی که تحت این درمان قرار گرفته اند نیز شاهد یک بهبود قابل توجه در رشد مو با تقویت فولیکول های مو، مو قوی تر می شود و حجیم تر

4. رطوبت و رنگ مو

رنگ کردن مکرر مو می تواند باعث خشکی و شکننده شدن ساقه مو شود. خشک، موهای وز شده مستعد شکستن و نازک شدن تارهای مو هستند. درمان موی اوزون می آید برای نجات موهای خشک و آسیب دیده با قفل کردن رطوبت در ساقه مو. این منحصر به فرد درمان ساقه مو را تغذیه می کند و ظاهری نرم و درخشان به مو می دهد. این است برای موهای رنگ شده خوب است زیرا پپتون ها پیوند بین رشته های مو را تقویت می کنند و رنگ برای محافظت از رنگ مو.

5. جریان خون را در پوست سر به حداکثر می رساند

یکی از جنبه های جالب اوزون درمانی این است که ازن باعث افزایش یا افزایش جریان خون می شود پوست سر بهبود جریان خون در پوست سر، باعث جوانسازی فولیکول های مو و افزایش رشد مو افزایش خون رسانی به پوست سر نیز می تواند به مبارزه کمک کند عفونت های میکروبی پوست نیز

6. از سفیدی زودرس جلوگیری می کند

یکی از دلایل اصلی سفیدی زودرس مو، کمبود مواد مغذی برای موها است فولیکول های مو. اوزون تراپی می تواند سرعت جذب حیاتی فولیکول مو را افزایش دهد مواد مغذی اوزون تراپی به نوبه خود به حفظ رنگ طبیعی مو کمک می کند و از
سفید شدن بی موقع مو مرکز سلامت یکپارچه مونارک (لیتلتون، CO) یکی از معدود کلینیک ها در کلرادو است ارائه اوزون تراپی مو و پوست سر این شکل از درمان به طور گسترده استفاده می شود، به ویژه در کشورهایی مانند آلمان، کانادا، ایتالیا، سوئیس، روسیه، کوبا و شرق اروپا ازن مو و پوست سر یک درمان بدون درد 20 تا 30 دقیقه ای غیر جراحی است که نیازی به بیهوشی ندارد همه درمان ها به نتایج مطلوب منجر نمی شوند.

نمونه کارهای بهترین کراتین کار شیراز : saharsayadi_keratin