از نامش پیداست که یک روش درمانی برای مو است. پلکس تراپی مو شیراز از جدیدترین و بهترین مواد بازسازی مو و احیا کننده پیوندهای دی سولفیدی مو ساخته شده و برای درمان موهای آسیب‌دیده استفاده می‌شود.مو تحت تأثیر مواد شیمیایی و فیزیکی مثل شامپوها و نور آفتاب، پیوندهایش شکسته می‌شود.
رایج‌ترین مشکلات مو در بین خانم‌هایی که زیاد از دکلره و رنگ‌های روشن مو استفاده می‌کنند، آسیب دیدن پل‌های دی سولفیدی مو است. پلکس تراپی مو این پیوندها را بازسازی و ترمیم می‌کند و از آسیب مو جلوگیری و آن را درمان می‌کند.
این روش با نفوذ به مغز ساقه مو، ترمیم مو را از داخلی‌ترین لایه آن شروع می‌کند و کمک می‌کند پیوندهای پروتئین و کراتین مستحکم‌تر شوند.

نمونه کارهای بهترین کراتین کار شیرازsaharsayadi_keratin

انواع اولاپلکس مو (N1 _ N5)

پلکس تراپی مو 5 شماره دارد که دوتای اول آن در سالن‌ها انجام می‌شوند، چون کاربرد و مزایا بیشتری دارند. نوع N1 برای تقویت موها هنگام دکلره است و بارنگ و دکلره مخلوط می‌شود و باعث می‌شود مو در اثر رنگ کردن و دکلره کردن آسیب نبیند و آسیب‌هایی که مو دارد را بهبود می‌دهد.
N2: این نوع هم برای تقویت و افزایش سلامت مو استفاده می‌شود. با این تفاوت که وقتی مو را از رنگ و دکلره شستید، استفاده می‌شود. در مرکز پلکس تراپی مو از بهترین مواد توسط پلکس تراپان متخصص استفاده می‌شود که برای اینکه بهترین نتیجه گرفته شود می‌گذارند 20 دقیقه روی مو بماند. بقیه پلکس‌ها در خانه استفاده می‌شوند و تاثیر کمی روی مو دارند.

در چه مواردی پلکس تراپی توصیه می‌شود؟

محصولات زیبایی مو بیشتر برای صاف کردن مو استفاده می‌شوند، اما برخلاف آن‌ها و محصولات ترمیم کننده مو، پلکس تراپی روی حالت موها تأثیر ندارد و تنها وظیفه‌اش بازسازی مو و پیوندهای دی سولفیدی آن است.
خواندن این مطلب خالی از لطف نیست : ابریشم سازی مو در شیراز hair silking

مزایا اولاپلکس تراپی مو

به طور کلی مزایا پلکس تراپی مو:
 • تقویت مو
 • بهبود مو
 • مراقبت از مو
 • حفظ حالت ارتجاعی مو
 • جلوگیری از پوسیده شدن مو
 • تأثیر گذاری سریع
 • ماندگاری بالا
 • جلوگیری از آسیب مو
 • درمان سوختگی مو
 • مقاوم سازی مو
 • افزایش سلامت مو
است؛ ولی این‌ها تنها مزایا این روش نیستند! وقتی در کلینیک زیبایی مو اولاپلکس تراپی مو را توسط متخصص مو انجام دهید فواید دیگری هم مثل درمان موخوره و ریزش مو را دارد.
پلکس تراپی مو روشی قوی است که برای ترمیم سریع مو استفاده می‌شود. این محصول بیشتر در هنگام کراتینه مو و رنگ در آرایشگاه زیبایی مو استفاده می‌شود.
پلکس تراپی در سالن زیبایی سحر زیادی چون از مواد باکیفیت استفاده می‌کند، از آسیب‌های حرارتی و براشینگ‌های سنگین هم جلوگیری می‌کند.
برای کسانی که رنگ مو دائمی استفاده می‌کنند، پلکس تراپی مو در سالن آرایشگاهی روش دائمی تقویت مو است.

آیا اولاپلکس مو عوارضی هم دارد؟

عوارض این روش بستگی به مواد و اولاپلکس کاران دارد. اگر از موادی باکیفیت کم توسط پلکس کاران تازه کار استفاده شود، عوارضی مثل حساسیت‌های پوستی، تنگی نفس و ریزش را دارد؛ ولی اگر از مواد باکیفیت توسط متخصصین مو مثل سالن مو استفاده شود، هیچ کدام از عوارض بالا را ندارد.

پلکس تراپی برای چه کسانی مناسب است؟

اولاپلکس تراپی مو برای انواع مو آسیب‌دیده مناسب است؛ ولی مو چرا آسیب می‌بیند؟
استفاده زیاد و نامناسب از رنگ مو و اکسیدان مهم‌ترین دلیل آسیب به مو است. رنگ‌های زیادی در بازار موجود هستند، ولی بهتر است از رنگی استفاده شود که آمونیاک ندارد، چون آمونیاک و مواد نامرغوب رنگ‌ها لایه کوتیکول مو را از بین می‌برند.
از دیگر محرک‌هایی که مو را دچار آسیب می‌کنند، دکلره است. این روشی برای بی‌رنگ کردن مو است که بیشتر در سالن آرایشی انجام می‌شود. وقتی که موادی که کیفیت کمی دارند توسط دکلره کاران تازه کار استفاده می‌شود، سوختگی مو، آسیب به مو و تخریب لایه کوتیکول و ساقه مو روی می‌دهد. در این هنگام مو به پلکس تراپی نیاز دارد تا بهبود یابد.
ما در سالن زیبایی مو از مواد باکیفیت طبیعی توسط دکلره کاران متخصص استفاده می‌کنیم که مو آسیب نبیند.
دلیل‌های دیگری هم وجود دارد که مو آسیب می‌بیند که مهم‌ترین آن‌ها در زیر آمده است:
 • برس و شانه پلاستیکی باعث آسیب به مو می‌شود. بهتر است از برس و شانه‌های چوبی استفاده کنید.
 • حرارت و گرما برای حالت دادن مو به گیسو‌هایتان آسیب می‌رساند. بهتر است قبل از استفاده از سشوار و اتو مو حرفه‌ای و معمولی از ماسک محافظ حرارت مو استفاده کنید.
 • بهتر است در معرض کلر قرار نگیرید، آب استخر حاوی مقادیر بالایی از کلر است.
 • مواد شیمیایی که باعث خشکی مو می‌شوند باعث تخریب کوتیکول مو می‌شوند.
 • قرار گرفتن مو در معرض نور آفتاب باعث سوختگی مو می می‌شود.

هزینه و قیمت پلکس تراپی مو در شیراز چقدر هست؟

نمی‌توان دقیقه مبلغی را بیان کرد، چون قیمت پلکس تراپی مو به حجم مو، اوپلاکس کاران، کیفیت سالن زیبایی و مواد بستگی دارد، فقط این را در نظر داشته باشید که از روش‌های دیگر ترمیم مو مانند کراتینه مو ارزان‌تر است. مهم است که فقط هزینه اقتصادی آن را در نظر نگیرید، در بعضی از مکان‌ها با قیمت پایین این روش انجام می‌شود چون از موادی استفاده می‌شود که کیفیت کمی دارد و ماندگاری کمی دارند.
ما در کلینیک مو از بهترین مواد توسط متخصص زیبایی مو استفاده می‌کنیم که هیچ حساسیتی ایجاد نمی‌کند. اگر همه هزینه‌های پلکس تراپی مو مثل هزینه اقتصادی، حساسیت و ماندگاری را در نظر بگیرید، اوپلاکس تراپی مو در آرایشگاه مو کم‌هزینه‌ترین انتخاب است.

ماندگاری پلکس مو

ماندگاری این روش هم مثل قیمتش به آرایشگر مو و مواد بستگی دارد. اگر از مواد عادی استفاده شود این روش 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد، ولی در سالن زیبایی که از مواد باکیفیت استفاده می‌شود این عدد چند برابر می‌شود.
پلكس ها در واقع محصولاتي هستند كه جهت احيا و بازسازی پلهای دی سولفیدی مو كاربرد دارند . موهايي كه بر اثر آسيب هاي شيميايي و فیزیکی در ساقه مو دچار آسیب شده اند و پلهاي دي سولفيدی  مو شكسته شده و مو درگير حالت كشساني و شكنندگي است .
اين محصولات به هيچ عنوان صافي ندارند و وظيفه بازسازي و ترمیم پیوندهای دی سولفیدی مو را عهده دار هستند . پلکس ها نقس به سزایی در بهبود و حفظ سلامت مو ایفا میکنند.
نکته:
این درمان علاوه بر اینکه برای موهای آسیب دیده و دمیج ، موهایی که درگیرحالت کشسانی شدند کاربرد دارد می تواند پیش زمینه دکلره مجدد رو موی آسیب دیده و یا اولین دکلره روی مویی که مقاومت پایینی دارد و خشک و کم آب است انجام شود. باید توجه داشت در صورتی که به عنوان تراپی قبل از دکلره استفاده میشود حتما یک هفته فاصله تا دکلره یا هرگونه عمل شیمیایی بعدی قرار داده شود.

 

نمونه کارهای بهترین کراتین کار شیرازsaharsayadi_keratin

پلکس تراپی مو چگونه کار می کند؟
اگر موهای آسیب دیده دارید؟ موهای دکلره ، موهای که کشسانی دارید. برای ترمیم بهترین پیشنهاد برای شما استفاده از پلکس تراپی می باشد.

آیا درمان پلکس برای مو خوب است؟

فناوری پلکس تراپی  ریز پیوندهای ساختاری را بازسازی و تقویت می کند، فیبرهای درون هر مو را به هم متصل می کند، کیفیت مو را پس از اولین کاربرد بهبود می بخشد و مقاومت در برابر آسیب های بعدی را افزایش می دهد. خودتان را تغییر دهید و از موهای ترمیم شده و قوی مانند بعد از سالن، هر روز لذت ببرید.

درمان پلکس چه می کند؟

فناوری‌های Plex ادعا می‌کنند بر خلاف نرم‌کننده‌های استاندارد مو که تمایل دارند جذابیت حسی ضعیف موهای آسیب دیده را بپوشانند، به فرآیند ایجاد پیوند کمک می‌کنند و روی بهبود وضعیت مو از درون کار می‌کنند.